پنج شنبه 1393/4/5

بیلبورد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
یک آگهی‌نما مربوط به سال‌های ۱۹۴۰ در. ملبورن استرالیا

بیلبورد یا آگهی‌نما[۱] (مصوبه فرهنگستان زبان)، به تابلوی بزرگی گفته می‌شود که فضای مناسبی برای نصب آگهی را در اختیار دولت، صنعتگران و عرضه کنندگان کالا می‌گذارد. و در اصل به هر فضای خارجی که امکان نصب آگهی بر آن باشد اطلاق می‌شود. اما امروزه، بیشتر به معنای تابلوهای بسیار بزرگ و نورپردازی شده‌است که بر پایه‌های بلندی قرار گرفته و از فواصل دور قابل دیده شدن هستند.

امروزه آگهی‌نماها مجموعه‌ای از تصاویربزرگ هستند، بعضی از آنها مضحک، بعضی کمی عجیب و غریب و گاهی کنایه آمیزند. ما به عنوان بیننده می‌توانیم دیدگاه‌های مختلفی نسبت به هر آگهی‌نما داشته باشیم اما این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که بیلبوردها، نماد جریان دائمی و روان زندگی هستند.

تاریخچه

پیشینه آگهی‌نما به اولین تمدن‌ها باز می‌گردد و ما در تاریخ مصر باستان به ستونهای سنگی اوبلیسک برمی‌خوریم که ستون‌هایی چهاروجهی با نوک هرمی شکل هستند و از سنگ یک‌تکه ساخته شده‌اند، این ستون‌ها نه تنها جنبه تزئینی داشته‌اند بلکه برای ترویج مذهب مصریان باستان به کار می‌رفته‌اند و بر روی آنها جملات مذهبی و دعاهای مختلف کنده کاری شده‌اند. همچنین اوبلیسک‌هاییوجوددارند که بر روی آن‌ها قوانین مهم کشوری نبشته شده‌اند و در معرض دیدعموم قرار می‌گرفته‌اند. هرچند مطالب موجود بر این ستونها محدود به موارد مذهبی و سیاسی است، اما بدون شک در تعریف امروز از تبلیغات می‌گنجد.

نخستین قدم‌ها در مسیر تبلیغات در سال ۱۴۵۰، زمانی که یوهان گوتنبرگ Johannes Gutenberg ماشین چاپ قابل حمل را اختراع کرد، با انتشار برگه‌های آگهی دستی، تبلیغات به شکل امروزی آن به مردم معرفی شد. در سال ۱۷۹۶، با تکمیل روش‌های لیتوگرافی، اولین پوسترتصویر سازی شده، به وجود آمد. به مرور زمان، مردم به دنبال جاهایی مناسب برای نسب آگهی‌های خود بودند تا در محدودهٔ زمانی مشخص، بیشترین بازدیدکننده و بالاترین تأثیر را داشته باشد، به این ترتیب، ستون‌ها و جعبه‌های ویژهٔ نصب آگهی در نقاط پر رفت‌وآمد شهرها برپا شد.

اولین بار تبلیغات در حاشیه جاده‌ها توسط بازرگانان و کسبه محلی آمریکایی به کار رفت. آنها علامت‌ها و تابلوهایی را بر دیوارها و نرده‌ها نقش می‌کردند یا پوسترهایی را بر روی تیرهای تلگراف، دیوارها و هر محل ممکن، نصب می‌کردند. در نیویورک در سال ۱۸۳۵، اولین پوستر بسیار بزرگ در فضای خارجی نصب شد. این پوستر ۱۵ متر مربعی، توسط چاپخانه جرد بل (Jared Bell) برای تبلیغ یک سیرک به چاپ رسید.

قرن بیستم و تحولات تبلیغاتی

در سال‌های ۱۹۰۰، در صنعت تولید آگهی‌نما اتفاق بزرگی رخ داد. صنایع و شرکت‌های بزرگ برای تبلیغ کالاهای خود در بازرارهای داخلی، به استفادهٔ گسترده‌ای از بیلبورد پرداختند و تصاویر بزرگ و پرجلوه از خمیردندان و صابون گرفته تا انواع خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها،برروی بیلبوردها ظاهر شدند. در دوران جنگ، تبلیغات روی بیلبوردها، بر رویبسیج نیروها و دفاع از کشور و شعارهای وطن پرستانه متمرکز می‌شد و در دوران صلح، این تمرکز بر روی بهبود بخشیدن به شیوهٔ زندگی و تبلیغ برای آخرین دستاوردهای صنعتی بود.

وضعیت امروزی

با ظهور فناوری دیجیتال، تابلوهای دست‌نویس و نقاشی‌شده، جای خود را به نسخه‌هایی از تصاویر دیجیتالی داده است که بر روی هر نوع سطح ممکن، چاپ و نصب می‌شوند. این تصاویر در همه جا هستند، بدنهٔ اتوبوس‌ها، کیوسک‌ها، سردر مغازه‌ها، بدنهٔ تاکسی‌ها، داخل فروشگاه‌های بزرگ و فرودگاه نمونه‌هایی از مکان‌هایی هستند که در آن‌ها این تصاویر به چشم می‌خورند.

از ابتدایی‌ترین تمدنها تا به امروز، بشر از تابلوی آگهی-در هر شکل و اندازه- به امیدِ یافتن بازاری برای کالاهای مادی و معنوی خود سود جسته است و این کار موجب ارتقاء بسیاری از جنبه‌های زندگی شده‌است. آنها مبدل به یکی از محبوب‌ترین وسایل خبررسانیشده‌اند.بنا به گفتهٔ یکی از متخصصان، دلیل این محبوبیت یا به خاطر مخاطبفراوان و قیمت مناسب آن است یا به این دلیل که امروزه مردم بیشتر وقت خود را در خودروها و در حال تردد در خیابان‌ها می‌گذرانند، در هر صورت، تابلوهای آگهی، باقی خواهند ماند.

اجزا تشکیل دهنده [۲]

بیلبوردها با توجه به نیاز میتوانند شامل بخش های گوناگونی باشند، اما معمولا بخش های زیر را داراست:

 • فونداسیون: در زیر زمین است و وظیفه نگهداری بار کل سازه را دارد.
 • پایه: صفحه نگهدارنده بر روی آن سوار میشود و جهت ارتفاع بخشیدن به تابلو استفاده میشود.
 • صفحه نمایش آگهی: فریم نگهداری آگهی است. یعنی همان قسمت پشت بیلبورد.
 • رویه تابلو: جهت نصب آگهی استفاده میشود و سطحی صاف و یکدست دارد.
 • سیتم نور پردازی: معمولا پژکتور یا لامپ مهتابی است.
 • راهرو ها و نردبان های تعویض رویه.
 • کلیپس و سپری: جهت صاف نگهداشتن بنر برروی بیلبورد استفاده میشود. یعنی با کشیدن بنر، باعث میشود صاف نگهداشته شود.
 • آگهی: این بخش همواره تغییر میکند و آگهی های مشتریان برروی آن نصب میشود. معمولا به شکل بنر، فلکسی یا استیکر است.

انواع

تابلوهای آگهی چند نوعند:

 • یکی آن‌هایی که در مکان‌های بزرگ مثل بزرگ‌راه‌ها نصب می‌شوند که عمدتاً مستطیلی هستند.
 • دومآن‌هایی که در پیاده‌روها نصب می‌شوند که چون فضای کمتری وجود داردقطعشان عمودی است و سوم تابلوهایی که در راهروها یا آسانسورها و... نصب شده است.

باید توجه داشت که قطع کار در نوع طراحی می‌تواند اثر داشته باشد. مثلاًدر تابلوهای بزرگ که به آنها بیلبورد هم می‌گویند احتیاج نیست که حتماً رنگ‌هایی با کنتراست (تضاد) زیاد داشته باشیم. نکته دیگر این است که ما در میادین یا پارک‌هاتابلوهایی می‌بینیم که خیلی حساب شده هم هستند ولی متاسفانه استفادهٔ نادرست از قطع‌های متفاوت و هم استفاده از داربست‌هایی نامناسب‌تر باعث سردرگمی بیننده و از بین رفتن سلامت بصری آن‌ها می‌شوند.

نکتهٔ بعدی این است که رساندن پیام در زمان کم، ارزش زیادی دارد. بخاطر همین موضوع نباید در پوسترهاو تابلوهای تبلیغاتی از عناصر تصویری زیادی استفاده کرد، مخصوصا در بزرگراه‌ها و مکانهای شلوغ، چون کسی که سوار ماشین است تا بیاید مفهوم تابلو را در آن شلوغی درک کند، عبور کرده و رفته است.

کاربردها

در بسیاری از کشورها، تخته‌های آگهی به مردم کمک می‌کنند تا جایی برای غذا خوردن، خوابیدن یا تهیه بنزین پیدا کنند، به خصوص در جایی مانند آمریکا، با بزرگراههای متعدد و مسافتهای طولانی و خالی از سکنه بین شهری، وجود چنین تابلوهایی برای مسافرین غریب و خسته، نعمتی است.

از طرفی تابلوهای آگهی، به بسیاری از شرکت‌هاو دارندگان صنایع مختلف کمک می‌کنند و وجود این تابلوهای بزرگ، برای شرکت‌ها و تجارت‌های نوپایی که قادر به پرداخت هزینهٔ تبلیغات تلویزیونی نیستند، بسیار مفید بوده است. در مقایسه با قیمت تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و کم نتیجه بودن تبلیغات در داخل مجلات و روزنامه‌ها، بیلبورد، می‌تواند با هزینه کمتر، بیشترین تعداد مخاطب را داشته باشد.

منابع

 1. فرهنگ واژه‌های مصوّب فرهنگستان ـ دفتر هفتم

خ آزادی ، روبروی دانشگاه شریف ، پلاک 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجی اسماعیلی
Telephone:021 -660 66 283 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com
پنج شنبه 1393/4/5

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت واژه گستر مراجعه فرمایید

              وبسایت رسمی کانون آگهی و تبلیغات واژه گستر

                              http://vajegostar.com/

 
 

تعرفه تابلوهای استرابورد-استرابرد

 استرابورد

 01 002

03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


استرابورد چیست؟ هر از گاهی شاهد ورود ابزارهای جدید و روش های نوین در حوزه تبلیغات محیطی در شهرهای بزرگ هستیم.
استرابورد عضو جدید در حوزه رسانه محیطی می باشد که برای اولین بار در کشور در شهر تهران رونمایی شد. این سازه که نوعی استند ایستاده تبلیغاتی است به عبارتی نسل جدید سازه های بادبانی و پرتابل های ایستاده قدیمی است که از چندین سال پیش توسط شهرداری ها جهت اکران های فرهنگی و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد.استرابورد سازه ای است که نقایص و ایرادات نسل های قبلی خود را برطرف کرده و ایستایی خوبی در مقابل باد دارد.

بدلیل استقبال زیاد از این سازه در شهر تهران به تازگی در شهر شیراز اجرا شد و احتمال خیلی زیاد شاهد ورود آن به سایر شهرهای ایران خواهیم بود.

مزیت ها و برتری های استرابورد :

استرابورد تبلیغاتی

 • ایستایی و شکل ظاهری استرابوردها بی شک یکی از مزیت های و ملاک های انتخاب توسط صاحبان کالا و شرکت های خدماتی میباشد.
 • یکی از مزیت ها و برتری های سازه های استرابورد این است که بواسطه ابعاد کوچک آن در فضاهایی که بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی بزرگ همچون پل های عابر پیاده و پل های روگذر سواره رو وجود ندارد، قابل نصب هستند.
 • با توجه به زیاد شدن بیش از اندازه تعرفه اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی درشهر های بزرگ همچون تهران – شیراز و مشهد ناخودآگاه مزیت ویژه ای برای اجاره استرابورد ها بوجود می آید و آن پایین بودن قیمت اجاره استرابوردها است.
 • مزیت دیگری که باعث برتری استرابوردها شده زاویه دید پایین و برابر با نگاه راننده است.
 • زیاد بودن تعداد این سازه ها در خیابان ها و تکرار طرح های تبلیغاتی درخیابان ها و محلات مختلف نیز از برتری های این نوع سازه ها میباشد.

استرابورد در تهران:

همانطور که قبلا اشاره کردیم فاز نخست اجرای این تابلوها در سطح شهر تهران با استقبال زیادی اجرا شده و برندهایی نظیر سامسونگ، زر ماکارون ، بیمه ما، بانک ملت و … بر روی آن تبلیغات گسترده ای انجام داده اند که این موضوع اساسا به اعتبار این رسانه می افزاید، در واقع فروشنده رسانه ، اشتباهی که در مورد تبلیغاتی اتوبوسی و یا تبلیغ بر روی تابلوهای پرتابل و با جذب برندها و مشاغل کم اهمیت مرتکب شده بود را تکرار نکرد. مساله اعتباررسانه در انتخاب یک رسانه بسیار مهم است. به اعتقاد مک لوهان رسانه همان پیام است. هنوز خیلی از ما از این اصطلاحات استفاده می کنیم، مثلا می گوییمتلویزیون گفت، رادیو گفت روزنامه گفت و … این عارات یعنی خود این رسانه هابرای ما هویت دارند.
در حقیقت اعتبار یک رسانه به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله صحت اطلاعات ارسالی در طول زمان و … . شکل ظاهری ارسال پیام هم در اعتبار یک رسانه اثر دارد. نتیجتا آنکه در حوزه راه اندازی یک رسانه جدید همواره برندهایی که برای بار نخست بر روی آن می نشینند بسیار مهم هستند چرا که در فازهای بعد سایر برندها راحت تر به خود اجازه می دهند که از آن رسانه تبلیغاتی استفادهکنند.

مناطق مناسب برای نصب استرابورد:

استفاده از مکان مناسب برای برقراری ارتباط با مخاطب به منظور ارائه و تبلیغ هر نوع محصول بسیار دارای اهمیت است و در مکان‌یابی و یا آسیب‌شناسی مکان‌های موجود تبلیغات شهری به غیر از مسائل کالبدی و زیبایی‌شناسانه به مسائلی چون سطح اجتماعی- اقتصادی مخاطبین و عملکرد و کاربری‌ های غالب منطقه شهری و ارتباط آن با سایر نقاط شهر مسئله ای حائز اهمیت است و نصب این سازه تبلیغاتی بیشتر در مناطق داخلی سطح شهرتآثیر گذار می باشد،که از جمله این مناطق شامل:چهارراه های اصلی، میادین شهر،بزرگراهها،حاشیه خیابان و… می باشد.

ابعاد استرابورد :

ابعاد اسمی این سازه ها ۳ متر × ۴ متر است ولی ابعاد واقعی چاپ و نصب بنر در سازه های اجرا شده در سطح شهر تهران ۲٫۸۰ × ۳٫۸۰ است.
ارتفاع این سازه ها از زمین حدود ۶ متر است.

اجزاء استرابورد :

استرابوردها نیز همانند سایر سازه های تبلیغاتی از اجزاء مختلفی تشکیل شده است که اجزاء آن عبارتند از :

 • فک بالا و پایین برای ثابت نگه داشته بنر
 • گیره های ثابت کننده بنر در سمت راست و چپ
 • ستون اصلی سازه که در وسط قرار دارد
 • پلیت و فوندانسیون کف
 • نردبان تردد پشت سازه

استرابورد – استرابرد

تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، بالاتر از تالار وزارت کشور ، پلاک ۳۴ ، واحد ۱۱ – مهدی حاجی اسماعیلیTelephone:021 – 88 99 20 40-1Telfax:021 -660 66 283 mob: 0912 155 31 66E-mail: vajegostar@yahoo.com

f_logo
پنج شنبه 1393/4/5

 

 

خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجي اسماعيلي
Telephone:021 -660 66 283 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/

 

پنج شنبه 1393/4/5

 

 

 

tarefe1.jpg

 

 

 

 

 

خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجي اسماعيلي
Telephone:021 -660 66 283 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/

پنج شنبه 1393/4/5

چگونه یک قرارداد منعقد میشود؟

به طور کلی قراردادهای پخش تبلیغات تلویزیونی با صداوسیما به صورت سه طرفه منعقد می گردد.
طرف اول قرارداد اداره کل بازرگانی صداوسیما، طرف دوم صاحب آگهی (ارائه دهنده کالا یا خدمات) و طرف سوم کانون تبلیغاتی واژه گستر می باشد.
سپسبا توجه به میزان بودجه (مبلغ قرارداد) صاحب آگهی، برای آن شرکت اعتباری معادل مبلغ قرارداد (نقدی یا اقساطی) باز می شود، از این به بعد صاحب آگهی می تواند از طریق مشاوره کانون تبلیغاتی واژه گستر نسبت به انتخاب و سفارش پخش در برنامه های مناسب تلویزیونی اقدام نماید.
پس از بررسی و ارزش گذاری برنامه های تلویزیونی به تناسب محصول مورد تبلیغ و همچنین تعیین نوع ومیزان مخاطب برنامه های انتخاب شده، اقدامات لازم جهت پخش تیزر انجام می گیرد که کلیه امور اداری مربوط به این کار از طریق کانون تبلیغاتی واژه گستر صورت می پذیرد.
انتخاب برنامه ها و تعداد تکرار در هر برنامه، به صورت کامل تحت اختیار صاحب آگهی بوده و زیر نظر کانون اجرایی می گردد.
قراردادهایپخش تلویزیونی به تناسب میزان بودجه، نحوه پرداخت و نوع محصول مورد تبلیغ شامل تخفیفات و اضافه پخش های متنوعی می شوند، همچنین بخشنامه های مقطعی برای پخش های رایگان اضافی در طول سال صادر می شود که بهتر است صاحب آگهی با توجه نظر مشاوران کانون زمان بندی و برنامه ریزی پخش های خود را انجام دهد.
روند پخش تا زمان اتمام بودجه قرارداد ادامه دارد.

کانون تبلیغاتی واژه گستر طبق برنامه ای مدون، ضمن زیر نظر گرفتن مستمر روند پخش تبلیغات صاحب آگهی، در چند مرحله اجرایی نتایج فروش محصولات را بررسی می نماید تا با ایجاد تغییرات مناسب ، نتایج کمپین تبلیغاتی به بالاترین میزانفروش و بازده مالی نزدیک شود.
این سیستم تبلیغاتی طی یک برنامه تحقیقاتی سه ساله توسط کانون تبلیغاتی واژه گستر مدون شده، که در چند سال اخیر باعث رضایت حداکثری مشتریان واژه گستر شده است.

 

برچسب ها: چگونه یک قرارداد منعقد میشود؟ ، تنظیم قرارداد ، نحوه بستن قراداد ،


برچسب‌ها: چگونه یک قرارداد منعقد میشود, تنظیم قرارداد, نحوه بستن قراداد
پنج شنبه 1393/4/5
   دانلود تعرفه و ضوابط سال 95 رادیو و تلوزیون

لطفا برای دانلود فایلها بر روی فایل pdf کلیک نمایید

فایل ها


 
تعرفه وضوابط سال

تعرفه وضوابط سال ۱۳۹5 را از بخش فایل ها دریافت نماید.

 

فایل‌ها

 • اصلاحیه 2 تعرفه و ضوابط سال 1395

اصلاحیه 2 تعرفه و ضوابط سال 1395

اصلاحیه  2 تعرفه و ضوابط سال


فایل‌ها

 • خلاصه تعرفه رادیویی 1395

خلاصه تعرفه رادیویی 1395

خلاصه تعرفه رادیویی 1395


فایل‌ها

 • خلاصه تعرفه تلویزیونی 1395

خلاصه تعرفه تلویزیونی 1395

خلاصه تعرفه  تلویزیونی 1395فایل‌ها

 • ضوابط قرعه کشی

ضوابط قرعه کشی

ضوابط قرعه کشی


   تعرفه وضوابط سال ۱۳۹5 استانی

 

     فایل هاتعرفه وضوابط سال ۱۳۹5 استانی

تعرفه وضوابط سال ۱۳۹5 استانی

 

 

تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، بالاتر از تالار وزارت کشور ، پلاک ۳۴ ، واحد ۱۱
تلفن :  ۶۹ ۹۵ ۲۶ ۴۴   -۲۸۳ ۶۶ ۶۶۰ -۸۸۹۹۲۰۴۰                                         فکس:۸۸۹۹۲۰۴۱
                             همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی

 

    
 


 

     
 

     

 

       
پنج شنبه 1393/4/5

دانلود کنداکتورهای هفتگی رادیو و تلوزیون و شبکه های استانی

   نوشته شده توسط: مهدی حاجی اسماعیلی    


      لطفا جهت اطلاع از کنداکتور هفتگی تماس بگیرید

09121553166-44269569-88992040  

 

فایل ها

  جدول پخش هفتگی 24/3/93

جدول پخش هفتگی 93/03/24

جدول پخش هفتگی 93/03/24 

   

کنداکتور خرداد ماه شبکه های ملی استان

     

فایل ها

  جدول پخش هفته اول تیر 93/3/31

جدول پخش هفته اول تیر 93/3/31

جدول پخش هفته اول تیر 93/3/31

   فایل ها

  کنداکتور خرداد ماه شبکه های ملی استانی

کنداکتور خرداد ماه شبکه های ملی استانی

کنداکتور خرداد ماه شبکه های ملی استانی

            جدول پخش شش ماهه اول رادیویی 1395

           فایل ها

  جدول پخش رادیویی 1393

جدول پخش رادیویی 1395

 


       کنداکتور طبقات شبکه های اول - دوم - سوم و پنجم خرداد ماه 95

          فایل ها

  کنداکتور طبقات شبکه های اول - دوم -سوم و پنجم خردا

کنداکتور طبقات شبکه های اول - دوم - سوم و پنجم خرداد ماه 95.

تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، بالاتر از تالار وزارت کشور ، پلاک ۳۴ ، واحد ۱۱
تلفن :  ۶۹ ۹۵ ۲۶ ۴۴   -۲۸۳ ۶۶ ۶۶۰ -۸۸۹۹۲۰۴۰                                         فکس:۸۸۹۹۲۰۴۱
                             همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی
برچسب ها: کنداکتورهای هفتگی صدا و سیما ،برنامه زمانبندی تلوزیون ،برنامه های تلوزیونی ،کنداکتور برنامه های تلوزیون ،کنداکتور شبکه های استانی ،
پنج شنبه 1393/4/5

خلاصه تعرفه پخش پیام های بازرگانی

   نوشته شده توسط: مهدی حاجی اسماعیلی    

طبق دستور العمل  سازمان صدا و سیما
 
حداقل بودجه برای پخش یک آگهی مبلغ پنج میلیون تومان میباشد
حد اقل تایم یک آگهی 10 ثانیه میباشد
به کلیه آگهی ها اضافه پخش تعلق  میگیردکه بعضی از آنها را خیلی مختصر میگوییم.
 1-پرداخت نقدی 200%
2-حضور اولین بار 150%
3- هدفمندی یارانه ها :     خدمات : 35%        صنایع دستی و فرش دستباف  70%
                                     کشاورزی 55%                         صنعت 45 %
4- پخش ماهانه که درصد آن به مبلغ آورده شده شما بستگی دارد
5- قرارداد نوع (ج) 200 %

این ضرایب به مبلغ آورده شما اضافه خواهد شد

مثال :

مبلغ آورده بیست و سه میلیون تومان

200% پرداخت نقدی  +  150% حضور اولین بار  +  135% ضریب ماهانه + 200% قرارداد نو (ج)
+ هدفمندی یارانه ها صنایع 45% +  مالیات بر ارزش افزوده 10% = 740% کل اضافه پخش

23/000/000 تومان * 740% = 170/200/000 تومان + 23/000/000 تومان = 193/200/000 تومان

جمع کل پخش :

با مبلغ 23/000/000 تومان مبلغ 193/200/000 تومان پخش انجام میشود.

لطفا جهت دریافت اطلاعات تکمیلی تماس بگیرید
تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، بالاتر از تالار وزارت کشور ، پلاک ۳۴ ، واحد ۱۱
تلفن :  ۶۹ ۹۵ ۲۶ ۴۴   -۲۸۳ ۶۶ ۶۶۰ -۸۸۹۹۲۰۴۰                                         فکس:۸۸۹۹۲۰۴۱
                             همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی

پنج شنبه 1393/4/5

تعرفه شبکه IFILM

  نوشته شده توسط: مهدی حاجی اسماعیلی   
ثانیه ای 55000 تومان

پرداخت نقدی:

پخش 7 بار در روز ( 3 بار باس اصلی از ساعت 17 تا 22)


2بار از ساعت 1 بامداد تا 7 صبح

2 بار از ساعت 7 صبح تا 17


پرداخت چکی :

پخش 3 بار ( 1 بار در باس اصلی از ساعت 17 تا 22


1 بار از ساعت 1 بامداد تا 7 صبح

1 بار از ساعت 7 صبح تا 22


در هر دو صورت نقدی یا چکی شما فقط هزینه یک نو بت پخش در روز را پرداخت خواهید نمود و الباقی درصد
 پخش اضافه تشویقی میباشد


تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، بالاتر از تالار وزارت کشور ، پلاک ۳۴ ، واحد ۱۱
تلفن :  ۶۹ ۹۵ ۲۶ ۴۴   -۲۸۳ ۶۶ ۶۶۰ -۸۸۹۹۲۰۴۰                                         فکس:۸۸۹۹۲۰۴۱
                             همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسایت رسمی کانون آگهی و تبلیغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/

پنج شنبه 1393/4/5
تعرفه پخش آگهي در شبكه هاي استاني
پنج شنبه 1393/3/22 13:47

.
خ آزادي ، روبروي دانشگاه شريف ، پلاك 446 ،طبقه اول ، واحد 2
حاجي اسماعيلي
Telephone:021 -660 66 283 - 44 26 95 69
FAX:021 - 660 61 450
mob: 0912 155 31 66
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسايت رسمي كانون آگهي و تبليغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/


پنج شنبه 1393/4/5
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام

فایل‌ها

 • اصلاحیه 2 تعرفه و ضوابط سال 1395

اصلاحیه 2 تعرفه و ضوابط سال 1395

اصلاحیه  2 تعرفه و ضوابط سال 1395

برای دانلود روی فایل pdf کلیک نمایید

صـداوسیمـای جمهوری اسـلامی ایـران

در عصر حاضر بهره‌گیری از رادیو و تلویزیون به عنوان دو رسانه ارتباطی سریع ودر دسترس، یک ضرورت اجتماعی و بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی نوین محسوب می‌شود و خارج‌ماندن افراد‌ از گردونه رسانه‌های ارتباط جمعی، به معنای حذف‌شدن آنان از حیات اجتماعی است.
تحولاتسیاسیو اجتماعی سال‌های اخیر درنقاط مختلف جهان، حاکی از ظهور وتشدید جنگرسانه‌ای بر سر تسخیر افکار عمومی وایجاد تغییرهای دلخواه در فرهنگ و سبک زندگی مخاطبان هدف و به‌طور خاص ملت‌های خاورمیانه است.
حضور موثر و فعالانه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در میدان این نبرد رسانه‌ای،مستلزم برنامه‌ریزی و مدیریت هوشمندانه‌ای است که عبور از موانع، بهره‌گیری مطلوب از فرصت‌ها و نیل به اهداف سازمانی را تسهیل کند.

آرم و لوگو شبکه های صدا و سیما

مقررات کلی سازمان صدا و سیما

ماده1- صاحب آگهی:
صاحبانآگهی عبارتند از اشخاص حقیقی ویا حقوقی(اعم از بخش دولتی یا خصوصی)که به منظور معرفی محصول یا خدمات خود اقدام به پخش آگهی از شبکه های رادیو و تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می نمایند.

1-1:گروه صاحبان آگهی:
گروه اول: گروه اپراتورهای تلفن همراه
گروه دوم: بانکها و موسسات مالی و اعتباری و صندوق های قرض الحسنه
گروه سوم: خودرو     
گروه چهارم: بیمه ها
گروه‌ پنجم: شرکتهای‌ ارائه دهنده خدمات ‌مخابراتی، اینترنتی ‌و ‌اینترانتی و ارائه دهنده خدمات پرداخت و زیرساختهای ‌مخابراتی
گروه ششم: وزارتخانه‌ها، سازمانها و شرکتها و موسسات دولتی و عام عمومی غیر دولتی
گروه هفتم: به استثنای گروه یک تا شش

2-1:تعریف قرارداد و شرایط آن:
قراردادپخش آگهی تعهدی است کتبی که طبق تعرفه های مصوب به صورت دو طرفه که شامل اداره کل بازرگانی و صاحب آگهی و یا به صورت سه طرفه شامل اداره کل بازرگانی، صاحب آگهی و شرکت تبلیغاتی تنظیم و پس از اخذ مدارک، معتبر و نافذ خواهد بود.
الف-صاحبانآگهی زمانی مجاز به انعقاد قرارداد می‌باشند که ضوابط و مقررات پخشآگهی بازرگانی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی را پذیرفته باشند.
ب- تمام قراردادها طبق نمونه های از قبل تهیه شده، منعقد و مبادله می شود.
ج-هر قرارداد بنام یک صاحب آگهی که نام تجاری و نمایندگی رسمی یا مالکیت آن را طبق مدارک رسمی ارائه نماید، منعقد خواهد شد و از پذیرش قراردادهائی که چند صاحب آگهی ائتلاف کرده باشند خودداری می شود.
د- در خواست و امضاء قرارداد می‌بایست ازطرف مقام تشخیص سازمان، وزارتخانه یا معاون ‌اداری ‌و مالی یا مدیرکل یا مدیر روابط عمومی باشد درسایر موارد ارائه تصویری از اساسنامه و آخرین روزنامه رسمی که در آن صاحبان امضای مجاز را معرفی نموده باشد الزامی است.
وـ در قراردادهای دوطرفه صاحب آگهی می‌تواند شرکت همکاریاشرکتهای همکار خود را متعاقباً قبل از پخش معرفی نماید.
تبصره1:تغییرشرکتهمکار در قراردادهای سه طرفه با ارائه تسویه حساب از شرکت همکار قبلی، حداکثر ظرف مدت 15روز از تاریخ اعلام به اداره‌کل بازرگانی انجام خواهد شد.پخش با شرکت همکار جدیدبلافاصله صورت می پذیرد درصورت اعتراض شرکتهمکار قبلی اداره کل بازرگانی جهت تعیین تکلیف کارمزد باقی مانده و اقدامات اجرایی بعنوان حکم و داور مرضی الطرفین به مسئله رسیدگی خواهد کرد.
تبصره2: درصورت اجراء تبصره1 تمامی تعهدات سازمان نسبت به صاحبان آگهی کماکان به قوت خود باقی می‌باشد.

ماده 2 - شرکت همکار:
الف-شرکت همکار، به شرکت ها و کانونهای تبلیغاتی اطلاق می‌شود که دارای مجوز رسمی تبلیغات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشندو ضمن قبول ضوابط و مقررات اداره کل بازرگانی سازمان صدا‌‌ و سیما جمهوری اسلامی اقدام به عقد قرارداد همکاری نمایند.
ب- هر شرکت همکار که برای صاحب آگهی درخواست عقد قرارداد می نماید، می‌بایست از صاحب آگهی معرفی نامه سال 1393 ارائه نماید. (در صورت عدم قید مدت اعتبار از سوی صاحب آگهی، معرفی نامه یک ماه معتبر خواهد بود)
د - هیچگونه وکالت برای نقل و انتقال و واگذاری امتیازکانون مورد قبول نمی‌باشد. در صورت لزوم بایستی مجوز از طریق وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی واگذار شود.
ح – شرکتهای تبلیغاتی که سال گذشته عقد قرارداد همکاری داشته‌اند اما آگهی از صداوسیما پخش ننموده‌اند در سال جدید پس از معرفی صاحب آگهی همزمان با قرارداد پخش می‌توانند قراردادهمکاری نیزمنعقد نمایند.

شرح قراردادهای پخش تبلیغات تلویزیونی

ماده 3 - انواع قراردادها:
3-1- قرارداد نوع الف تلویزیونی ورادیویی: پخش آگهی در همه طبقات  امکان پذیر است.
3-2- قرارداد نوع ب تلویزیونی: طبق جدول شماره 3 تا طبقه 24 امکان پذیر است.
3-3- قرارداد نوع ج تلویزیونی: طبق جدول شماره 3 فقط تا طبقه20 امکان پذیر است.

تبصره 3: قراردادهایی که شروع پخش آنها از تاریخ 1393/1/1 باشد پس از اصلاح مدارک مثبته مالی می توانند پخش آگهی خود را از اسفند ماه 1392 شروع نمایند.

انواع امتیازهای تشویقی

ماده 4- انواع امتیاز های تشویقی قراردادها:
الف – اضافه پخش تسریع:
عقدقراردادهایجدید پخش برای سال 1393از تاریخ 1392/11/26 آغاز می شود و به منظور تشویق صاحبان کالا و خدمات به برنامه ریزی دقیق در تنظیم و انعقاد قرارداد به تفکیک گروههای صاحبان کالا و خدمات امتیاز پخش تسریع تعلق خواهدگرفت.ملاک حفظ اضافه پخش تسریع فقط اخذ قرارداد نمی باشد بلکه می بایست اسنادمالی آن نیز در تاریخ مقرر طبق جدول گروه ها تسلیم امور مالی بازرگانیشود.

گروه اول به قراردادهایی که:

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

گروه دوم به قراردادهایی که:

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

گروه‌های سوم تا هفتم:

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

ب - امتیاز حضور اولین بار:
برایحمایت از کارآفرینی به صاحبان کالاها و خدماتی که برای اولین‌بار پس از ارائه ثبت آرم تجاری آگهی اقدام به انعقاد قرارداد جهت پخش نمایند، طبق جدول ذیل اضافه پخش تشویقی در طول سال 1393 به هر تعداد که قرارداد منعقد نمایند تعلق می‌گیرد.

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تبصره4: به منظور حمایت از سرمایه گزارانو ارائه کنندگان تولید و خدمات علاوه بر سایر ظرفیتهای تشویقی، 150% اضافهپخش حضور اولین باربه شناسه آگهی های گروه محصولات و خدمات جدید آنان اعطاخواهد شد.
تبصره 5: شاخص تشخیص حضوراولین‌بار، نام و نشان تجاری (برند)کالا یا خدمات می‌باشد و هرگونه تغییری در نام صاحب آگهی و یا شرکت مشمول اعطای این امتیاز نخواهد بود و به هر صاحب آگهی یک امتیاز حضور اولین بار اعطا میشود.ضمناً بخشنامه شماره 10247/92/1185 مورخ 1392/10/16 قراردادهاییکه در سه ماهه پایانی سال 1392 منعقد شده است حضور اولین بار آنها به قوت خود باقی است.

ماده 5- اضافه پخش تشویقی مالیات بر ارزش افزوده:
بمنظور اجرای قانون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده 10درصد اضافه پخش تشویقی به تمامی صاحبان کالا و خدمات اعطا می‌گردد.

ماده 6- تسهیلات بخشهای تولیدی وخدماتی کشور:
بهمنظورحمایت حداکثری از تولید کنندگان داخلی و نیز ارائه دهندگان خدمات و کمک بهتوسعه اقتصادی اضافه پخش تشویقی علاوه بر سایر امتیازات به شرح زیر  اعطاء می‌شود.

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

ماده 7: امتیاز حضور مستمر در رسانه ملی:
برایحمایت از صاحبان کالا و خدمات گروه 2، 3، 4، 5، 6، و 7 که سابقه تبلیغات در هریک از رسانه های رادیو یا تلویزیون داشته‌اند اضافه پخش طبق جدول زیر علاوه بر سایر امتیازات اعطاء خواهد شد.

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تبصره 6: صاحبان کالا و خدمات که مشمول حضور اولین بار می‌شوند از این امتیاز مستثنی هستند.
تبصره 7: اضافه‌پخش حضور مستمر در رادیو یا تلویزیون مشروط به افزایش ‌بودجه ‌نسبت به سال 1392 می‌باشد.

ماده 8: تسهیلات حمایت از تولید کنندگان و صاحبان خدمات برتر:
با هدف کاهش مصرف انرژی و ترغیب تولیدکنندگان داخلی به ارتقاء شاخص مصرف انرژی به سطحA   و بالاتر و همچنین صاحبان کالا و خدمات برتر از لحاظ صادرات، تولید و اختراع و فن‌آوری جدید از جمله موتورسیکلت‌ها و خودروهای برقی به گروه‌های 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و 7 با ارائه مدارک مربوطه به قراردادهای پخش آگهی 30 درصد اضافه پخش به هریک از عناوین علاوه بر سایر امتیازات داده خواهد شد.

ماده 9: اضافه پخش خوش حسابی در رادیو و تلویزیون:
بهجهتحمایت از آن‌دسته از صاحبان کالا و خدمات که پرداخت‌های خودرا در قالبضوابط و مقررات اداره کل بازرگانی هر ساله اعم از نقدی، تعهدی و یا ضمانت نامه ای رأس سررسید مقرر اقدام نموده باشند از اضافه پخش جدول ذیل علاوه برسایر ظرفیت‌های تشویقی بهرمند می شوند.

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

ماده 10: اضافه پخش بودجه ماهانه و افزایش بودجه سالانه به تفکیک گروه‌های صاحبان کالا و خدمات
الف: گروه اول

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تبصره 8: برای بودجه‌های ماهانه بالاتر ازسقف جدول در تلویزیون به ازاء هر 20 میلیارد ریال 20 درصد و در رادیو به ازاء هر2 میلیارد ریال 50 درصد اضافه پخش داده خواهد شد.

ب: گروه دوم

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تبصره 9: بالاتر از سقف جدول ماهانه در تلویزیون به ازاء  هر 7 میلیاردریال 15 درصد و دررادیو هر دومیلیارد ریال 40درصد اضافه پخش تشویقی اعطاء می شود.
ج: گروه سوم

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

د: گروه چهارم

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

هـ: گروه پنجم

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

و: گروه ششم

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تبصره 10:بالاتر از سقف جدول ماهانه در گروههای سوم ، چهارم و پنجم و ششم در تلویزیون  به ازاء  هر 4 میلیاردریال 10 درصد و دررادیو هر دو میلیارد ریال 40درصد اضافه پخش تشویقی اعطاء می شود.

تبصره 11:در صورتیکه افزایش بودجه سالانه هر یک از صاحبان کالا و خدمات نسبت به سال قبل رشد بیش از طبقه پیش بینی شده درجدول داشته باشند به ازاء افزایش هرطبقه اعلام شده 10 درصد اضافه پخشتشویقی به طبقه ما     قبل اضافه خواهد شد.

ز: گروه هفتم

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تعرفه تبلیغات تلویزیونی

تبصره 12:بالاترازسقف جدول به ازاءهر2 میلیاردریال10 درصددرتلویزیون و رادیو40درصداضافه پخش تشویقی اعطاء میشود.
تبصره13: صاحبان کالا و خدماتی که از اضافه پخش تشویقی، افزایش بودجه سالانه استفاده می‌نمایند درصورت عدم پخش کامل تمامی قراردادها به نسبت پخش هر قرارداد تعدیلات لازم صورت می‌پذیرد.
تبصره 14: به صاحبان کالا و خدماتی که اولین حضور خود دررسانه ملی را تجربه می نمایند افزایش بودجه نسبت به سال قبل تعلق نمی‌گیرد.
تبصره15: بخشنامه های تشویقی که در طی سال احتمالاً اعلام خواهدگردید منحصراً به صاحبان کالا وخدماتی تعلق خواهد گرفت که از جدول افزایش بودجه استفاده نمایند.
تبصره 16: به قراردادهای نوع ب تلویزیون در تمامی گروهها به‌عنوان تشویق 100 درصد اضافه پخش علاوه بر سایر امتیازات اعطاء خواهد شد.
تبصره 17: به قراردادهای نوع ج تلویزیونی در تمامی گروهها به‌عنوان تشویق 200 درصد اضافه پخش علاوه بر سایر امتیازات اعطاء خواهد شد.

ماده 11- انواع پرداخت قراردادها:
الف - نقدی:

هزینه تبلیغات تلویزیون

ب - ضمانت نامه ای:

هزینه تبلیغات تلویزیون

تبصره 18: صاحبان آگهی گروه‌های اول تا هفتم که شروع قرارداد آنها فروردین ماه 1393 می‌باشد حداکثر تا مورخ 25/12/1392 وجه قرارداد نقدی خود را به صورت کامل پرداخت نمایند.
تبصره19: درقراردادهای نقدی، شروع پخش، پس از واریز وجه و ارائه رسید آن و یا ارائه اسناد مالی همزمان با عقد قراردادحداقل 10 روز قبل از تاریخ پخش امکان‌پذیر خواهد بود.
تبصره 20: صاحبان آگهی که تمایل به پرداخت وجه بصورت ضمانت‌نامه‌ بانکی دارند، می‌توانند به تاریخ نیمه زمان قرارداد، ضمانت‌نامه‌ بانکی ارائه نمایند.
تبصره 21: صاحبان آگهی گروه یک تا شش می‌توانند از هر نوع قرارداد (الف،ب و ج) یک قرارداد نقدی یا ضمانتنامه‌ای در طول سال 1393 منعقد نمایند.
تبصره 22 : صاحبان آگهی گروه 7 می‌توانند قراردادهای نقدی را بصورت یک ماهه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه منعقد نمایند.
تبصره 23: مبلغ قرارداد به حساب شماره 64/456 نزد خزانه‌داری‌‌کل بنام سازمان صدا و سیما واریز و رسید بانکی تحویل امور مالی گردد.
ج - غیرنقدی:
مبلغقراردادبه صورت ماهانه تقسیط و توسط صاحبان آگهی، به حساب شماره 64/456 نزد خزانه‌داری‌کل به نام درآمد متمرکز سازمان صدا و سیماواریز خواهد شد. اولین قسط همزمان با شروع قرارداد اخذ و آخرین قسط در گروه یک تا شش حداکثر تا شش ماه پس از پایان قرارداد و در گروه 7 تا هفت ماه پس از پایان قرارداد دریافت و تسویه می‌شود. صاحبان کالا و خدمات که قرارداد غیر نقدی منعقد و تاریخ اسناد مالی قرارداد مربوطه را به ترتیب 3 و5 ماه از زمان اعلام شده فوق زودتر تنظیم و پرداخت وارائه نمایند به ترتیباز 10 درصد و 20 درصد اضافه پخش تشویقی علاوه بر امتیازات دیگر استفاده می‌نمایند.
تبصره 24: مبلغ 8 درصدقرارداد به عنوان مالیات بر ارزش افزوده هر قرارداد طبق مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی جداگانه دریافت خواهدشد.

ماده 12 - تعدیل:
در صورت عدم پخش کامل تا پایان زمان قرارداد در هر نوع قرارداد رادیویی یا تلویزیونی در تمامی گروهها مدت قرارداد افزایش نمی‌یابد و با کسر امتیاز اضافه پخش متناسب با بودجه هزینه شده از زمان پخش، درصد اضافه پخش بودجه ماهانه و افزایش بودجه به نسبت میزان پخش کاهش و مفاصاحساب نهایی صادر می‌شود.

ماده 13 - فسخ قرارداد:
درصورت فسخ قرارداد، با اعلام کتبی صاحب آگهی و تایید اداره کل بازرگانی با توجه به مدت باقیمانده قرارداد، با کسر امتیازات قرارداد متناسب با مبلغ پخش، بر اساس جدول ضوابط طبق ماده (12) اقدام خواهد شد.

نرخ تعرفه های پیام های بازرگانی

ماده 14- جدول نرخ پایه آگهی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی:
جدول ذیل به عنوان تعرفه پایه آگهی برای همه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی لازم‌الاجرا می‌باشد.

قیمت تبلیغات تلویزیون

قیمت تبلیغات تلویزیون

ماده 15- افزایش طبقه هر برنامه:
چنانچهبراساس عرضه و تقاضا میانگین تقاضای یک بسته آگهی در نیمه اول هر ماه بیشاز 60، 75، و یا 90 درصد از حجم آن بسته آگهی باشد بترتیب 1، 2 و 3 طبقه افزایش خواهد یافت. و همچنین چنانچه بترتیب 30 و20 و10 درصد حجم را اشغال نماید به ترتیب 1 و2 و 3 طبقه کاهش داده خواهد شد.
تبصره 25: در موارد خاص بنا به تشخیص و تصویب مدیر کل بازرگانی، طبقه لازم تعیین و ابلاغ می‌شود.

ماده 16- جدول ضرایب ماههای سال:
باتوجه به اینکه برنامه‌های صدا و سیمادر ماه‌هائی از سال با نسبتی بیشتر دارای بیننده است؛ لذا ضرائب ماهانه بهشرح جدول ذیل در نظر گرفته شده است. تا نسبت به جدول پایه اعمال شود. این ضرائب شامل کلیه پخش‌ها اعم از داخلی، خارجی، تحت لیسانس، تولید مشترک و..... می‌شود.

قیمت تبلیغات تلویزیون

ماده 17- ضریب محاسبه آگهی خارجی – مشترک – تحت لیسانس در رادیو و تلویزیون:
الف - تعرفه آگهی‌های خارجی 2 برابر تعرفه داخلی محاسبه می‌شود.
ب – کالای خارجی با نام برند ایرانی با 8/1 برابر تعرفه داخلی محاسبه خواهد شد.
ج - آگهی تولید مشترک، تحت لیسانس، نام کالای تحت لیسانس خارجی باشد، کالای داخلی با نام خارجی و با تعرفه 1/1 برابر محاسبه می‌شود.
د- در صورتیکه‌در یک‌آگهی دوکالا معرفی‌‌شود (با تشخیص اداره‌کل‌بازرگانی) تعرفه‌کالای‌گرانترملاک محاسبه‌خواهد‌بود.
و - آگهی داخلی با نام ایرانی با تعرفه داخلی محاسبه می‌شود.

ماده 18- انواع آگهی:
الف-مستقیم: (تیزر) در تلویزیون 15 ثانیه و در رادیو 10 ثانیه تعیین می‌شود وکمتر از آن نیز همان 15 ثانیه و 10 ثانیه محاسبه می‌گردد (به استثناء نشانآگهی).
تبصره 26: به منظور ارتقاء کیفیت و برخورداری تیزر تبلیغاتیاز یک داستان روایی، آگهی‌هایی که با این هدف و ساختار در چند قسمت 60 ثانیه‌ای تولید می‌شوند ‌هر کدام معادل 40 ثانیه محاسبه خواهد شد.
ب – گزارش آگهی(رپرتاژ): به آگهی‌هایی که ساختاری مستند داشته و گزارشی از مراحل ساخت و یا تولید و یا ارائه یک خدمت را به تصویر می‌کشند و در آن نقش‌آفرینی وجود ندارد گزارش آگهی اطلاق می‌شود.حداقل زمان گزارش آگهی 120 ثانیه می‌باشد. تشخیص ساختار گزارش آگهی با اداره کل بازرگانی است.
تبصره 27: گزارش آگهی، در یک بسته آگهی منوط به وجود ظرفیت پخش با در نظر گرفتن اولویت برای پخش سایر آگهی‌ها می‌باشد.
ج-حک آرم: 15 ثانیه می‌باشد و اندازه کادر می‌بایست 1/5 برابر اندازه آرم شبکه بوده و فاصله بین دو پخش برای حک آرم حداقل 5 دقیقه می‌باشد.
د- دعوت به تماشا: متناسب با زمان هر برنامه حداکثر سه نوبت و برای هر نوبت حداقل 15 ثانیه می‌باشدکه می‌تواند دریکی از موقعیتهای قبل، ادامه و انتهایبرنامه و یا هر سه موقعیت پخش شود.
هـ - زیرنویس: 15 ثانیه و کمتر از آن نیز 15 ثانیه محاسبه می‌گردد.
و- نشان آگهی: نمایش نام و نشان تجاری و شعار صاحبان آگهی، بدون گفتار، همراه آرم و نشان بازرگانی توأم با موسیقی مصوب شده در 6 ثانیه ابتدا یا انتهای هربسته‌آگهی‌به‌تشخیص اداره‌کل‌بازرگانی‌بصورت‌روزانه‌ازهریک‌ازشبکه‌های سیما پخش می‌شود.
تبصره 28: ارسال سفارش به منزله پخش در ابتدا یا انتهای کلیه بسته آگهی‌های شبکه تعیین شده می‌باشد.

ز:آگهی فروش مستقیم کالا :

قیمت تبلیغات تلویزیون

1-    قیمت آگهی‌ها بر اساس نرخ تیزر محاسبه خواهد شد.
2-    اعتبار هر شناسه تنها برای 30 روز می‌باشد.
3-   هر شناسه فقط در یک دوره مجوز پخش داشته و در صورت تمایل صاحب آگهی به پخش با زمان کمتر مجاز به اصلاح همان شناسه نبوده و می‌بایست اقدام به تهیهتیزر کوتاه جدید نماید.
4-    صاحب آگهی مجاز به استفاده از صدا پیشگان و هنرپیشه‌گان تکراری در شناسه‌های ماهانه خود نمی‌باشد.

ماده 19- نرخ انواع آگهی:
الف- گزارش آگهی: معادل70 درصد در گروه یک تا شش و 60  درصد در گروه هفت، نرخ طبقه همان برنامه.
ب- حک آرم: معادل 50 درصد نرخ طبقه همان برنامه در تمامی گروه‌ها.
ج-دعوتبه تماشا: نرخ دعوت به تماشا قبل معادل5/1 برابر برای گروه‌های یک تاشش و یک برابر برای گروه هفت، بین معادل 2برابر برای گروه یک تا شش و 5/1 برابر برای گروه هفت، بعد معادل 80درصد برای گروه یک تا شش و 60 درصد نرخ طبقه همان برنامه برای گروه هفت.
تبصره 29:برنامه های ورزشی مشمول این بند نمی باشند. در زمان اعلام طبقه هر برنامه ورزشی اعلام خواهد شد.
د- زیرنویس: نرخ زیرنویس معادل (قبل) نرخ طبقه همان برنامه.
هـ-بین برنامه: معادل دو برابر برای گروه یک تا شش و 5/1 برابر برای گروه هفت، نرخ طبقه همان برنامه در تلویزیون و نرخ آگهی بین برنامه رادیویی معادل قبل می‌باشد.
و- نشان آگهی متناسب با سقف طبقات قرارداد از محل قراردادهای گروه الف،ب،ج و معادل برای گروه‌های یک تا شش 60 درصد و برای گروه هفت 40درصد، نرخ طبقه همان برنامه در روزهای عادی و اعیاد و مناسبتهایخاص و یک روز قبل از آن معادل 100درصد می‌باشد.
ز – بعد: نرخ آگهی بعد برای گروه یک تا شش 80 درصد و برای گروه هفت 60 درصد قبل همان برنامه محاسبه می‌شود. (مشروط بر آنکه قبل از برنامه بعدی نباشد)
ک- گروه بیمهها در صورتیکه هر یک از شناسه آگهی آنها که بیمه های اختیاری مانند عمر و 000 را تبلیغ نمایند شناسه آگهی مربوطه از 10 درصد تخفیف ارائه خواهد شد.

ماده 20 - زمان سفارش آگهی:
الف- سفارشات پخش آگهی (48 ساعت قبل از پخش) تا ساعت 18 دو روز قبل از پخش (به جز ایام تعطیل) دریافت می‌شود. (روزهای پنج شنبه تا ساعت 12ظهر)
ب – بسته‌های آگهی جدیدی که به واسطه مسابقات ورزشی و برنامه های ویژه که جداگانه اعلام می‌شود از ضابطه فوق مستثنی می‌باشد.
د - آگهی‌های رادیویی و شبکه های تلویزیونی دیجیتال خارج از بسته آگهی سفارش پذیرفته نمی شود.
تبصره 30: برای حمایت از کار و سرمایه ایرانی و به منظور ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان، حق فوریت در رادیو و تلویزیون ملغی گردید.
تبصره 31: آگهی‌های زمان دار مانند نمایشگاهها واوراق مشارکت و قرضه از اولویت پذیرش و پخش در یک بسته آگهی برخوردار می‌شوند.

ماده 21- حذف و جابجایی آگهی:
الف - حذف آگهی تا 4 روز کاری قبل از پخش مشمول جریمه نمی‌شود.
ب - حذف آگهی تا سه روز کاری قبل از پخش مشمول 10درصد جریمه می‌شود.
ج - حذف آگهی تا دو روز کاری قبل از پخش مشمول 15درصد جریمه می‌شود.
د- حذف آگهی تا یک روز کاری قبل از پخش امکان پذیر نمی‌باشد. در موارد خاص با تایید مدیر کل بازرگانی و با 30 درصد جریمه انجام می‌شود.
هـ - جابجایی آگهی فقط تا 48 ساعت قبل از پخش امکان پذیر می‌باشد.(روزهای پنجشنبه تا ساعت 12 ظهر تحویل می‌شود)
تبصره 32: آگهی‌هایی که جابجا می‌شود امکان حذف ندارد.
و-در صورتیکه تغییری در برنامه های شبکه های مختلف داده شود اگر سفارش در طبقه بالاتر پخش شود صورتحساب معادل طبقه سفارش اولیه صادر خواهد شد اگر درطبقات پائین‌تر پخش شود معادل طبقه پخش شده صورتحساب صادر خواهد شد و لازمبه ذکر است در صورت تغییر ساعت پخش برنامه، آگهی با همان طبقه سفارش داده شده محاسبه می‌شود.
ز - در صورتیکه بجای پخش برنامه‌ای (سریال، فیلم و طنز و....) تکرار برنامه مذکور پخش شود سفارشات بسته‌های قبل، بین و بعد باکاهش40درصد نرخ همان طبقه محاسبه می‌شود.

ماده 22 - موقعیت آگهی در بسته:

قیمت تبلیغات تلویزیون

الف – دربرنامه های ورزشی درصد افزایش موقعیت آگهی با توجه به زمان پخش توسط اداره کل بازرگانی تعیین می‌گردد.
ب – در صورت تراکم آگهی در بسته‌ها از هر صاحب آگهی یک آگهی پذیرش می‌شود.
ج - از هر شناسه آگهی در بسته‌های آگهی صرفاً یک آگهی پذیرش می‌شود.

ماده 23 - قطع آگهی:
الف- قطع آگهی با صدور دستور کتبی مدیر کل بازرگانی امکان پذیرمی‌باشد. همچنین اعلام مکتوب به صاحب آگهی یا شرکت همکار حسب مورد به جز بند ذیل ضروری است.
ب - در صورتیکه قطع آگهی ناشی از بدهی اشخاص باشد پس از وصول‌مطالبات معوقه پخش‌مجدد آگهی بلامانع است.

ماده 24 – صورتحساب:
صورتحسابآگهی‌هایپخش شده بصورت هفتگی تهیه و به صاحبان آگهی ارائه می‌گردد، درخصوص آن دسته از قراردادهایی که بصورت سه‌جانبه منعقد می‌شود، جهت اطلاع وپیگیری لازم بمنظور وصول بموقع، در اختیار شرکت همکار نیز قرار خواهد گرفت.وبسایت رسمی کانون آگهی و تبلیغات واژه گستر

 

                              http://vajegostar.com/لطفا برای مطالعه الباقی مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید

اصل 1- آگهی‌ها باید از هر جهت منطبق برموازین قانونی جمهوری اسلامی ایران باشد و با رعایت ادب اجتماعی، احترام افراد و صداقت تولید شود.
اصل 2- در آگهی باید به حساسیت های بینندگان توجه شود و به سلیقه های افراد و اقشار در آن توهین نشود.
اصل3- در آگهی های رادیویی و تلویزیونی باید به ادیان رسمی کشور آداب، رسوم، قومیت ها، لهجه‌ها و گویش های مختلف بدیده احترام نگاه شود.
اصل 4- آگهی نباید مروج عقاید خرافی بوده و یا با بهره گیری از آن تهیه شود.
اصل5- آگهی های رادیویی و تلویزیونی نباید اسباب رنجش گروه هایی از بینندگان را مانند افرادی که از معلولیت‌ها رنج می برند فراهم کند.
اصل 6- در آگهی های رادیویی و تلویزیونی نباید از تصاویر و یا نام افراد بدون کسب اجازه قبلی استفاده شود در مواردی که در یک آگهی از تصاویر و یا نام فرد یاافرادی بدون اجازه استفاده شده باشد، در صورت اعتراض، پخش آگهی متوقف و جبران خسارات احتمالی به عهده سفارش دهنده و یا سازنده خواهد بود.
اصل 7- آگهی‌ها باید از نظر اجراء و سبک به نحوی ساخته شوند که بینندگان و شنوندگان به سادگی آنها را از برنامه های تلویزیونی و رادیویی تمیز دهند.
اصل8- سفارش دهندگان و سازندگان آگهی‌ها باید مستندات لازم قانع کننده و قانونی برای ادعاها و استدلال های موضوع آگهی را ارائه کنند.
اصل 9- در آگهی یک کالا و یا خدمت خاص نباید تلویحاً و یا تصریحاً کالا و خدمت مشابه دیگری نفی شود و یا تلاش شود که موضوع آگهی در مقایسه با دیگر کالاها و خدمات اثبات شود.
اصل 10- در آگهی‌ها نباید به صراحت و یا تلویح محصولات تولید داخل در مقایسه با انواع خارجی در سطح پایین تری نشان داده شود.
اصل11- آگهی نباید به هیچ وجه متضمن فریب بوده و فراتر از واقعیت کالا یا خدمات مورد نظر را با ادعای خلاف واقع معرفی کند. همچنین از اغراق باید پرهیز شود.
اصل 12- استفاده از عبارات و قیود تکراری اخباری چون اطلاعیه، اطلاعیه – توجه، توجه – مژده، مژده – اطمینان، بخش – مطمئن، کاملاً سالم – کاملاً بهداشتی و ....در آگهی مجاز نیست . استفاده از صفات مطلق ساز و اغراق آمیز نیز جایز نیست .
اصل 13- آگهی نباید با استفاده از ذکر صفات تفضیلی و عالی به صورت صریح و یا بکارگیری هر شیوه دیگری در نگارش یا قرائت متن، مفهوم برتر یا برترین بودن موضوع آگهی را القاء کند.
اصل14- در آگهی نباید با استفاده از تمهیدات فنی و با قصد گمراه کردن بیننده ویژگی های کالای موضوع آگهی برتر از واقعیت آن به تصویر کشیده و نشان داده شود.
اصل 15- در آگهی‌ها نباید با استفاده از تمهیدات فنی و یا بکارگیریتصاویر با زمان های کوتاه و یا شیوه های دیگر ضمیر ناخودآگاه مخاطبتحت تاثیر قرار گیرد و پیام مورد نظر بدون دادن آگاهی لازم به بینندگان منتقل شود و اذهان آنان را تحت تاثیر قرار دهد.
اصل 16- چنانچه اطلاعاتی به صورت نوشتار به تنهایی و یا بر روی تصاویر دیگر حک شود، باید به قدر کافی بر روی صفحه تلویزیون باقی بماند تا بینندگان عادی بتوانند تمامی پیام را بخوانند.
تبصره : رهنمودها و توضیحات بیشتر در مورد استاندارد نوشته و نوع خط و ابعاد پیام های زیر نویس به صورت جداگانه ابلاغ خواهد شد.
اصل17-تاکید بر روی کالا و محصول باید متناسب با اهمیت آن محصول باشد و آگهیهای تولید شده نباید بیش از اندازه پر سر و صدا و هیاهو باشند به نحوی که بیننده بدون دریافت آگاهی لازم تحت تاثیر واقع شود.
اصل 18- استفاده از صحنه های استعمال دخانیات و موارد مشابه دیگر که مضر به سلامت انسان بوده ویا اعتیادآور باشند در آگهی‌ها مجاز نیست .
اصل 19- در آگهی های رادیویی و تلویزیونی نباید رفتارهایی نمایش داده شود که برای بهداشت و ایمنی فردی و اجتماعی زیان آور باشد.
اصل 20- آگهی نباید القاء وحشت و خشونت کند.
تبصره: در جریان آگهی های تلویزیونی نباید آزار دیدن هیچ جانداری به تصویر کشیده شود و یا به نظر رسد که برای ساخت آگهی، جاندار حاضر در آگهی آزار دیده است .
اصل 21- در آگهی‌ها بهنگام نشان دادن رانندگی با اتومبیل و سایر وسایل نقلیه باید رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی مانند سرعت مجاز، ملاحظه قوانین جاده‌ها و بزرگراه ها، در نظر داشتن ضوابط ایمنی برای سرنشینان بدقت رعایت شود.
اصل 22- نمایش مجسمه کامل در آگهی مجاز نمی باشد.
اصل 23- آگهی نباید مروج تجمل گرایی باشد.
اصل 24- آگهی نباید به گونه ای طراحی و ساخته شوند که در آن مردم به مصرف بیش از نیاز و اسراف در استفاده از امکانات تشویق شوند.
اصل 25- تعیین جایزه برای تشویق مخاطبین آگهی به خرید و مصرف بی رویه مجاز نیست .
اصل 26- در آگهی اعلام تخفیف در صورتی مجاز است که قیمت کالا نیز طبق تایید مراجع ذیصلاح در آگهی با صراحت اعلام شود.
اصل27- در صورتیکه موضوع آگهی مواد خوراکی غیر متناسب با فرهنگ ایرانی باشد، آگهی نباید تداعی کننده این باشد که موضوع آگهی غذای غالب خانواده های ایرانی است .
اصل 28- پوشش و آرایش شخصیت های مورد استفاده در آگهی باید متناسب با عرف جامعه بوده و با موقعیت سنی و اجتماعی آنهای متناسب باشد.
اصل29- آگهی های مربوط به فیلم های سینمایی باید از تطابق کافی با محتوای فیلم مورد آگهی برخوردار باشند. بر این اساس هنگام ارائه آگهی باید خلاصه موضوع فیلم برای اعلام نظر اداره کل بازرگانی نیز تسلیم شود.
اصل 30- نشان دادن تاثیر آنی استفاده از وسایل درمانی مانند لاغر شدن فوری و یا به تصویر کشیدن فرآیند تاثیر داروها، شامپوها، مواد شوینده، روغن ها، بر بدن انسان به هر شیوه ای از آن جمله تمهیدات انیمیشن مجاز نمی باشد.
اصل 31- در آگهی های تولید شده با موضوع کالاها و لوازم بهداشتی، بازیگر آگهی نباید درنقشی غیر واقعی مانند پزشک ظاهر شود.
اصل32-پخش آگهی رادیو و تلویزیونی مربوط به انتشار اوراق مشارکت – فروش سهام– جوایز بانک‌ها – اعلام پیش فروش و موارد مشابه – نیاز به مدارک لازم و ارائه مجوز مراجع ذیصلاح دارد.
اصل 33- در متن و گفتار آگهی باید از واژه‌ها و کلمات فارسی استفاده شود و همچنین اسامی کالاها و اماکنی که در متن آگهی ذکر و یا در تصویر نمایش داده می شود باید فارسی باشد. چنانچه به هر دلیلی از اسامی خارجی استفاده شود باید دلایل کافی و توجیهی برای قانع شدن اداره کل بازرگانی صدا و سیما ارائه شود.
اصل 34- استفاده از اصطلاحات عوامانه و غیر ادبی در آگهی‌ها ( مانند همساده – چسبید در عبارت خیلی چسبید...) صحیح نمی باشد.
اصل35- اعلام نشانی‌ها چه در گفتار و چه در تصویر باید طبق صورت رسمی باشد و قبل از نام خیابان‌ها و میدان‌ها ذکر کلمه خیابان و میدان ضرورت دارد. مانند خیابان شهید استاد مطهری – نبش خیابان شهید مفتح .
اصل 36- در آگهی های رادیو تلویزیونی اعلام بیش از دو شماره تلفن و دورنگار مجاز نمی باشد شماره های اعلام شده نیز باید به صورت صحیح خوانده شود برای مثال در تهران برای تلفن های هفت شماره ای سه رقم اول با هم و برای تلفن های شش شماره ای ابتداء دو رقم اول خوانده شود.
اصل 37- به منظور رعایت احترام، در آگهی های رادیو تلویزیونی استفاده از آیات قرآن کریم باید به شکل مستقل باشد.
اصل 38- در آگهی‌ها تصویر نقشه ایران باید به صورت کامل استفاده شود و دریاهای خزر – عمان و خلیج فارس به وضوح دیده شود.
اصل 39- در صورت اقتضای موضوع آگهی برای استفاده از پرچم جمهوری اسلامی در آگهی باید شئونات ملی بدقت رعایت شود.
اصل40-استفاده از تصاویر شخصیت های تاریخی و فرهنگی و مقامات رسمی کشور و یااستفاده از صدا و بکارگرفتن تکیه کلام های آنها در آگهی های رادیو تلویزیونی ممنوع است .
اصل 41- آگهی کالاهای مشمول استاندارد اجباری تنها با ارائه گواهی معتبر از مراجع ذیصلاح پذیرفته می شود، سازنده و سفارشدهنده در مورد اصالت گواهی ارائه شده مسئول است .
اصل42- استانداردهایسری 9000 تاییدیه کیفیت محصول نیست، لذا نباید این استانداردها به شکل ثبتشده بر روی محصول و کالای تولید شده در آگهی نشان داده شوند.
اصل 43- سازنده و سفارش دهنده آگهی در مورد اعلام هرگونه اطلاعات در خصوص کیفیت کالا و خدمات پس از فروش مسئولیت دارند.
اصل44- آگهی نباید شامل منتخبی از مطالب برنامه های صدا و سیما بوده و یا با استفاده از تصاویر و موسیقی متن این برنامه‌ها ساخته شده باشد.
اصل 45- استفاده از تصاویر خبری با کسب مجوزهای لازم و در قالب «گزارش آگهی» امکان پذیر است .
اصل 46- در آگهی‌ها نباید به برنامه خاصی از شبکه های رادیویی و تلویزیونی اشاره شود.
اصل47-تقلید از یک برنامه رادیویی و تلویزیونی نیاز به مجوز خاص دارد. هرگاهیک آگهی با کسب مجوزهای لازم مبادرت به تقلید نماید این آگهی همزمان با آنبرنامه و یا میان آن برنامه پخش نخواهد شد.
اصل 48- سازندگان آگهی چنانچه قصد استفاده از صدا و تصویر چهره های شاخص برنامه های صدا و سیما درآگهی را داشته باشند باید قبلا مجوز لازم را از اداره کل بازرگانی صدا و سیما اخذ نمایند.
تبصره 1- استفاده از افرادی که بصورت منظم به گویندگی خبر و یا اعلام برنامه اشتغال دارند مطلقاً جایز نیست .
تبصره2- آگهی هایی که با کسب مجوز لازم در آنها از تصویر و یا صدای چهره های برنامه های صدا و سیما استفاده شده باشد در زمان های نزدیک به برنامه آن چهره‌ها پخش نخواهد شد.
اصل 49- در آگهی های رادیویی و تلویزیونی نباید از آهنگ‌ها و آثار متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بدون مجوز استفاده شود.
اصل50- استفاده از موسیقی و توصیف موضوع آگهی بصورت آهنگین گرچه به آگهی های رادیو تلویزیونی جاذبه می بخشد ولی استفاده نابجا از این شیوه می تواند موجب وارد شدن لطمه اساسی به موضوع آگهی باشد، لذا بین موضوع آگهی و توصیف آهنگین آن باید تجانس و تشابهی وجود داشته باشد که تشخیص این موضوع با اداره کل بازرگانی صدا و سیما می باشد.
اصل 51- در تولید آگهی های آهنگین ( موزیکال ) رعایت دقیق شئون و موازین جمهوری اسلامی ایران ضروری است . این اصل برای پرهیز از هرگونه ابتذال باید مورد توجه سازندگان و سفارش دهندگان قرار گیرد.
تبصره : موسیقی آگهی نباید از حیث محتوی و اجراء تداعی کننده موسیقی های مبتذل باشد، از ریتم های رقص گونه در آن پرهیز شود، حتی الامکان از ملودی های کوتاه استفاده شده و ترانه گونه نباشدو با تصاویر استفاده شده همگون و متناسب باشد.
اصل52- چنانچه سازنده آگهی قصد داشته باشد موضوع آگهی را با شعر و یا نظم و با اجرای آهنگین و همراه با موزیک مطرح کند باید شعر و نظم از استحکام کافی برخوردار باشد، باقواعد ادبی مغایرت نداشته و با آهنگ به صورت مناسب تلفیق شود.
اصل 53- استفاده از کلمات و تصاویری که بار منفی دارند در متن آگهی مجاز نیست .
اصل 54- استفاده از تصاویری که القای رقص نماید در متن آگهی مجاز نیست .
اصل55- در آگهی‌ها باید معیارها و ملاحظات فنی از جنبه های گوناگون آن مانند تصویربرداری تدوین، صداگذاری، تناسب موسیقی و صدا بدقت رعایت شود.
اصل 56- زن در نظام مقدس اسلامی از موقعیت ویژه ای برخوردار است و قوانین و احکام مقدس اسلام برای زن جایگاه رفیعی را قائل است، لذا استفاده از حضور خانم هادر آگهی های رادیو تلویزیونی مستلزم اعمال دقت های خاصی می باشد و باید جایگاه زن مسلمان و شئون او مد نظر باشد.
اصل 57- حضور خانم‌ها و دختر خانم‌ها در آگهی های رادیو تلویزیونی در صورت اقتضاء موضوع مورد آگهی بدون آرایش و با رعایت کامل حجاب اسلامی امکان پذیر است .
اصل 58- حضور خانم‌ها در آگهی هایی که وضعیت کالا و مصارف آن با نقش خانم‌ها بستگی نداشته باشد مجاز نیست .
اصل59-آگهی های رادیو تلویزیونی نباید تداعی کننده این امر باشد که اشتغال وتلاشزن ایرانی محدود به امور منزل است و در عرصه های علمی و فرهنگی حضور ندارد و بطور کلی زن مسلمان ایرانی نباید تحقیر شود.
اصل 60- آگهی نباید تداعی کننده ترجیح بین جنس مذکر و مونث باشد.
اصل 61- در آگهی هایی که در آن خانواده حضور دارند نباید نقش یکی از اعضاء اعم از زن شوهر و فرزندان دختر یا پسر تحقیر شود.
اصل 62- آگهی‌ها نباید تداعی کننده این فکر باشد که زن‌ها از مردها ناتوان ترند و نقش هر کدام باید کامل و بی نقص مشخص شود.
اصل63- در آگهی نباید حسب تعبیر عوامانه رفتارهایی مانند غیبت کردن، صحبت کردن طولانی با تلفن و ....به زنان نسبت داده شود یا به تصویر کشیده شود.
اصل 64- آگهی نباید موجب بدآموزی کودکان شود و از زود باوری، حس عاطفی و کم تجربگی آنان در تشخیص واقعیت‌ها سوء استفاده شود.
اصل65-در آگهی نباید از کودکان با صراحت درخواست شود محصولی را خریداری کنندو یااز والدین خود و دیگران چنین درخواستی کنند و نباید خرید موضوع آگهی برای کودکان و یا ترغیب دیگران به این امر به عنوان انجام یک وظیفه مطرح شود.
اصل 66- در آگهی های تلویزیونی نباید کودکان به تنهایی هنگام خرید ویا مذاکره با فروشنده برای خرید و یا مبادله پول با فروشنده نشان داده شوند.
اصل 67- آگهی‌ها نباید به کودکان القاء کنند که چنانچه کالای موضوع آگهی را نداشته باشند یا خریداری نکنند، از دیگر کودکان پایین تر هستند و یا احتمالاً موردتمسخر و استهزاء واقع می شود.
اصل 68- در آگهی‌ها نباید از کودکان برای خرید از طریق پست یا تلفن دعوت شود.
اصل69-هنگام پخش برنامه های ویژه کودکان پخش آگهی های مربوط به مواد غذایی، کبریت، محصولاتی با خواص دارویی و حاوی ویتامین، غذاهای کمکی کودکان، وسایلو اسباب لاغری و شیوه های درمانی آگهی فیلم‌ها با صحنه های وحشتناک و خطرناک و خطرآفرین ممنوع می باشد.
تبصره : در آگهی های تلویزیونی نباید کودکان هنگام خوردن دارو، ویتامین و غذاهای کمکی در غیر حضور والدین نشان داده شوند.
اصل 70- در آگهی فرآورده هایی که شباهت به دارو دارند باید به روشنی تفاوت کالا با دارو نمایش داده شود.
اصل71- در کلیه آگهی‌ها به ویژه در آگهی هایی که مخاطب آنها کودکان هستند با رعایت ضوابط و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله عبور از محل های خط کشی شده باید به دقت مد نظر واقع شود.
اصل 72- کودکان نباید در شرایطی به تصویر کشیده شوند که با توجه به اقتضای سن آنان خطرناک محسوب می شود.
اصل 73- کودکان نباید در حال استفاده از مواد ضدعفونی کننده گندزدا و یا سمی نشان داده شوند.
اصل74-کودکان نباید در حال بازی با کبریت یا هرگونه گاز – بنزین – پارافین –وسایل متصل به منبع الکتریسیته و یا مکانیکی که احتمالا منجر به سوختگی – شوک الکتریکی و یا جراحت می شوند نشان داده شوند.
اصل 75- چنانچه در صحنه های آتش سوزی کودکی نشان داده می شود همواره باید یک آتش نشان در صحنه به وضوح قابل رویت باشد.
اصل 76- در آگهی نباید کودکان برای وارد شدن به مکان های ناآشنا و خطرناک و گفتگو با غریبه‌ها ترغیب شوند.
اصل77- در آگهی های تلویزیونی نباید کودکان عریان یا نیمه عریان نشان داده شوند در شرایطی که موضوع آگهی نشان دادن کودکان را در این گونه شرایط ایجابکند با تصویب قبلی فیلمنامه ممکن است .
اصل78- از کودکان نباید برای معرفی کالا و خدماتی استفاده شود که از آنها انتظار نمی رود خود مصرف کنندهآن کالا و یا خدمت باشند و یا آنرا بخرند و نیز در آگهی کودکان نباید در مورد هرگونه کالا یا خدمت به صراحت اظهار نظر کنند.
اصل 79- در هیچ صحنه ای از آگهی‌ها افراد نباید در حال پرخوری و یا خوردن با حرص و ولع نشان داده شوند.
اصل80- هنگام آگهی محصولات غذایی نباید از افراد به ویژه کودکان چاق برای القاء این موضوع که مصرف محصول مورد آگهی سلامتی بخش است استفاده شود.
اصل 81- محل بازی کودکان در آگهی‌ها باید محل های مجاز باشد.

شورای بازرگانی آگهی‌های سازمان صدا و سیماContact Us

print vajegostar .
.
تهران ، میدان فاطمی ، خ شهید گمنام ، بالاتر از تالار وزارت کشور ، پلاک ۳۴ ، واحد ۱۱
تلفن :  ۶۹ ۹۵ ۲۶ ۴۴   -۲۸۳ ۶۶ ۶۶۰ -۸۸۹۹۲۰۴۰                                         فکس:۸۸۹۹۲۰۴۱
                             همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲       مهدی حاجی اسماعیلی
E-mail: vajegostar@yahoo.com

وبسایت رسمی کانون آگهی و تبلیغات واژه گستر         

  http://vajegostar.com/

X